Kim jesteśmy?

„Wody Mineralne i Źródlane – Stowarzyszenie Woda!” zostało powołane w celu promowania bogactwa polskich wód naturalnych oraz popularyzowania wiedzy o ich zdrowotnym wpływie na organizm człowieka. Uważamy, że w tej dziedzinie jest jeszcze wiele do zrobienia i dlatego zdecydowaliśmy się na wspólne działanie.

Jako „Wody Mineralne i Źródlane – Stowarzyszenie Woda!” podkreślamy znaczenie naturalnej wody mineralnej i wody źródlanej oraz właściwego nawodnienia organizmu dla zdrowia człowieka. Woda butelkowana to jedyny sposób na dostarczanie konsumentom wody wyłącznie naturalnego pochodzenia, o stałym składzie, pochodzącą wyłącznie z ujęć głębinowych, nie poddawaną procesom uzdatniania – dokładnie taką, jaką stworzyła natura. Butelkowane wody mineralne i źródlane to gwarancja jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów. Zrzeszone w ramach Stowarzyszenia firmy prowadzą swoją działalność w oparciu o szacunek do środowiska naturalnego i podejmują szereg działań zmierzających do zminimalizowania wpływu swojej działalności na przyrodę.

„Stowarzyszenie Woda!” stawia sobie za główny cel edukowanie na temat wód naturalnych oraz ich znaczenia dla prawidłowego nawodnienia w dyskusji o zdrowiu publicznym i indywidualnym, a także promowanie jej spożycia.

Swoje cele „Wody Mineralne i Źródlane – Stowarzyszenie Woda!” realizuje m.in. poprzez:

• popularyzację wiedzy na temat właściwości wód naturalnych, nawadniania organizmu i zdrowia;
  • podejmowanie działań promocyjnych, które powodują wzrost atrakcyjności wód naturalnych;
  • współpracę w kraju i za granicą z mediami, publicznymi i niepublicznymi ośrodkami naukowymi, organizacjami pozarządowymi, biznesowymi oraz innymi partnerami, którzy wspierają cele Stowarzyszenia;
  • realizowanie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju, w szczególności w obszarze ochrony środowiska i zasobów wodnych;
  • organizowanie konferencji, seminariów, szkoleń oraz innych form wymiany poglądów i doświadczeń;
  • inicjowanie współpracy pomiędzy osobami i podmiotami działającymi na rzecz realizacji celów Stowarzyszenia, w tym polskimi producentami wód naturalnych.

Skład zarządu:

• Joanna Purzycka